GRI Reporting

تضمین گزارش پایداری و GRI

انجام ممیزی توسط شخص ثالث در زمینه گزارشات پایداری مانند GRI یا قرارداد جهانی سازمان ملل متحد (UN Global Compact) ، باعث افزایش اعتبار و قدرت رقابت شما خواهد شد.

سازمان های مختلف با ابعاد متفاوت، به منظور شفاف سازی بیشتر، اقدام به انتشار گزارش های پایداری در فواصل زمانی منظم می کنند. معمولاً این گزارشات حاوی اطلاعاتی درمورد تاثیر اجتماعی و زیست محیطی سازمان ها و اقدامات صورت گرفته جهت رسیدگی به این مسائل می باشند. سازمان ها به منظور تسهیل فرآیند و ایجاد همبستگی  بیشتر، می توانند از قالب GRI، دستورالعمل های جهانی سازمان ملل متحد (UN Global compact) یا هر روش دیگری استفاده کنند.

ممیزی فرآیند گزارشدهی و محتوای گزارش در قالب یک گواهینامه جداگانه، باعث افزایش قابل توجه اعتبار گزارش خواهد شد. ممیزان واجد الشرایط ما، صداقت، ارتباط و تمامیت اطلاعات دست آمده را به عنوان مدرک ارزیابی می کنند.

ممیزی شخص ثالث گزارش CSR ما :

  • افزایش شهرت، اعتماد و اعتبار
  • به ذی نفعان شما اعلام می کند که به شفاف سازی اهمیت می دهید.
  • بهبود کیفیت داده
  • کاهش ریسک به کمک تشخیص مسائل

 

تضمین خارجی GRI

شرکت ها و سازمان ها با استفاده از چارچوب گزارشدهی یکپارچه مسئولیت اجتماعی شرکت “Global Reporting Initiative” یا به اختصار (GRI) قادر به سنجش و گزارشدهی میزان عملکرد پایدار خود خواهند بود.  استاندارد GRI ، شرکت ها و سازمان ها را به سیستم گزارش دهی پایداری جامعی مجهز می کند که از آن به صورت گسترده در سراسر جهان استفاده می شود.در صورت ارائه گزارش شفاف و مسئولانه، سازمان ها شاهد افزایش اعتماد ذی نفعان و اقتصاد جهانی به خود خواهند بود. اعتبارسنجی فرآیند گزارش دهی در قالب یک گواهینامه مستقل، باعث افزایش هرچه بیشتر اعتبار شرکت ها و سازمان ها خواهد شد.


دریافت بروشور

با GRI بیشتر آشنا شوید

سازمان GRI به کسب و کار ها و دولت ها در سراسر جهان کمک می کند تا تاثیر خود را روی مسائل مربوط به پایداری از جمله تغییرات آب و هوایی، حقوق بشر، حکومت و رفاه اجتماعی، درک کنند. این آگاهی بخشی باعث انجام اقداماتی در راستای ایجاد منافع اجتماعی، زیست محیطی و اقتصادی برای همه مردم می شود. استاندارد گزارشدهی پایداری GRI ، ریشه در منافع عمومی دارد و با مشارکت واقعی سهامداران توسعه می یابد.

ماموریت و چشم انداز

چشم انداز ما :
یک جامعه جهانی پر رونق که انسانیت را افزایش دهد و تقویت کننده منابعی باشد که زندگی همه ما به آن ها وابسته است.
ماموریت ما :
تقویت تصمیماتی که باعث ایجاد منافع اجتماعی، زیست محیطی و اقتصادی برای همه مردم می شوند.
 

استاندارد های GRI

 

قدرت گزارشدهی پایداری

استاندارد های گزارشدهی پایداری GRI (استاندارد های GRI) اولین و گسترده ترین استانداردهای جهانی بکار گرفته شده برای گزارشدهی پایداری می باشند. از زمان آغاز به کارگیری استاندارد GRI در سال ۱۹۹۷ تا کنون، آن را از یک نسخه کوچک و محدود اولیه تا نسخه فعلی که توسط اکثریت رو به رشد سازمان ها به کار گرفته می شود، تغییر داده ایم. در حقیقت، ۹۳ درصد از ۲۵۰ شرکت بزرگ دنیا، در مورد عملکرد پایداری خود گزارش می دهند. (۱)

تلاش برای گزارشدهی اطلاعات مربوط به پایداری، مسئولیت پذیری شرکت را فزایش می دهد و در زمینه شناسایی و مدیریت ریسک و همچنین تصاحب فرصت های جدید به سازمان ها کمک می کند. گزارشدهی با کمک استاندارد های GRI ، شرکت ها را چه خصوصی یا دولتی، بزرگ یا کوچک، پشتیبانی می کند، محیط زیست را حفظ می کند، جامعه را بهبود می بخشد و به صورت هم زمان، به وسیله توسعه روابط بین دولت و سهامداران، افزایش شهرت و ایجاد اعتماد ؛ باعث رونق اقتصادی می شود.

ما به عنوان یک انگیزه برای ایجاد تغییرات مثبت، با بزرگترین شرکت های جهان همکاری می کنیم ؛ شرکت هایی که درآمد آنها بیشتر از تولید ناخالص داخلی (GDP) همه کشور ها و تمامی زنجیره های تامین در سراسر جهان می باشد.

در نتیجه، تاثیر کار ما روی رفاه اجتماعی، ایجاد مشاغل بهتر، تخریب زیست محیطی کمتر، دسترسی به آب پاک، کودک کار کمتر و برابری جنسیتی ؛ بسیار زیاد می باشد.

(۱) طبق نظرسنجی شرکت KPMG درباره گزارشدهی مسئولیت پذیری شرکت های بزرگ در سال ۲۰۱۷

نقاط تمرکز ما

سازمان GRI، در راستای انجام ماموریت خود، ۴ نقطه تمرکز را برای سال های پیش رو مشخص کرده است:

۱) ایجاد دستورالعمل و استاندارد هایی جهت پیشبرد توسعه پایدار : رهبری بازار در زمینه گزارشدهی دائم پایداری ، شامل تعامل با سهامداران در زمینه مسائل نوظهور پایداری.

۲) هماهنگ سازی چشم انداز پایداری : تبدیل GRI به هسته مرکزی تمام قالب های گزارشدهی پایداری و برگزیدن فرصت های همکاری و مشارکتی که منطبق با ماموریت و چشم انداز GRI باشند.

۳) گزارشدهی کارآمد و موثر پایداری : بهبود کیفیت گزارش های مبتنی بر استاندارد های GRI ، کاهش بار مسئولیت گزارشدهی و کشف فرآیند های گزارشدهی که منجر به تصمیم گیری می شوند.

۴) استفاده موثر از اطلاعات پایداری جهت بهبود عملکرد : همکاری با سیاست گذاران، تنظیم کنندگان و سرمایه گذاران بورس اوراق بهادار به منظور دستیابی به شفافیت و گزارشدهی موثر.

 

ما کجا هستیم؟

GRI یک سازمان بین المللی مستقل است که در آمستردام هلند مستقر می باشد. ما از طریق  شعب منطقه ای در برزیل، چین، کلمبیا، هند، آفریقای جنوبی و ایالات متحده آمریکا، به مشریان جهانی خود خدمت رسانی می کنیم.  گزارش های GRI در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا تولید می شوند.

 

ما چه کاری انجام می دهیم؟

استانداردهای گزارشدهی پایداری محصول اصلی GRI است که در قالب کالای عمومی رایگان در دسترس قرار دارند. این استاندارد ها در طول ۲۰ سال به صورت مداوم توسعه یافته اند و نماینده بهترین استاندارد جهانی برای گزارشدهی در زمینه مسائل حوزه اقتصاد، محیط زیست و اجتماعی می باشند.

ما علاوه بر توسعه استاندارد های GRI، پشتیبان شرکت ها در زمینه پیاده سازی و استفاده ی گسترده از این استاندارد ها خواهیم بود.

شرکت ها :

انجمن GRI GOLD به سازمان ها پیشنهاد می کند که به شبکه ای از سهامداران جهانی بپیوندند که جهت دستیابی به هدف مشترکمان یعنی اقتصاد جهانی پایدار با شفافیت بیشتر، با یکدیگر همکاری می کنند.

بخش پشتیبانی GRI، به منظور راهنمایی و تجهیز افرادی که در زمینه توسعه گزارشدهی پایداری سازمان خود مسئول هستند، در هر مرحله از فرآیند، ابزار و خدماتی ارائه می دهد.

شرکای استراتژیک :

GRI یک سازمان غیرانتفاعی بین المللی می باشد که توسط طیف متنوعی از شرکا حمایت می شود. این شرکا به شکل گیری دستور کار ما کمک کرده و در زمینه پیشبرد توسعه پایدار با شفافیت و مسئولیت پذیری بیشتر و با تمرکز بر روی بازار های نوظهور، ما را حمایت خواهند کرد.

سیاست گذاران :

ما به دولت ها، بورس اوراق بهادار و تنظیم کننده های بازار توصیه می کنیم که در زمینه سیاست گذاری های خود، به ایجاد محیطی بهتر جهت گزارشدهی پایداری کمک کنند.

 

گزارش سالیانه GRI و راهکار هایی برای مبارزه با فقر

         
دریافت گزارش               دریافت مقاله