راهنمای ارتقاء استاندارد

راهنمای آسان سازی تبدیل استانداردهای ۹۰۰۱ و ۱۴۰۰۱ به ویرایش جدید

 

 

از تاریخ ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۸ ، تمامی گواهینامه های صادر شده بر اساس استاندارهای ایزو ۹۰۰۱:۲۰۰۸ و ایزو ۱۴۰۰۱:۲۰۰۴  منقضی شده و فاقد اعتبار لازم خواهند بود.

برای سازمان هایی که تا کنون نسبت به بروزرسانی استاندارهای خود اقدام نکرده اند اکنون زمان اقدام است.

نزدیک به ۶۰ درصد از مشتریان شرکت DQS در هنگام نوشته شدن این مطلب بروزرسانی به استاندارد ایزو ۹۰۰۱:۲۰۱۵ را با موفقیت انجام داده اند . توصیه ما به سازمان ها  و موسساتی که تا کنون نسبت به بروزرسانی استاندارد خود اقدام نکرده اند این است که طی ۹۰ روز ، عدم تطابق های موجود را برطرف کنند. این موضوع به این معنی است که ممیزی ابتدایی برای این استانداردها حداکثر تا ماه ژوئن ۲۰۱۸ باید انجام گرفته باشد.

چگونگی تجزیه و تحلیل سهامداران

در هنگام انجام ممیزی های انتقالی متوجه این موضوع شدیم که تعداد بسیاری از سازمانها در هنگام مشخص کردن ذی نفعان و سهام داران سازمان که جزئی از الزامات استاندارد است، دچار مشکل میشوند. برای رفع این مشکلات  و بر طرف کردن نگرانی هایی که مشتریان در هنگام به روز رسانی استاندارد دارند، همکاران ما در CFS سند راهنما و قالب لازم را تهیه کرده اند و علاقه دارند آنها را با شما و مشتریان شما به اشتراک بگذارند. این تجزیه و تحلیل در هنگام برگزاری کارگاه هایی که در طی آن متخصصین بومی به مشتریان خود برای انجام ممیزی انتقالی مشاوره و راهنمایی میدند نیز مفید خواهد بود.

CFS این ابزار را به منظور رفع تاخیر قابل توجه در انجام انتقال توسعه داده است. این تاخیر به نوبه خود سایر دفاتر سازمان را تحت تاثیر خود قرار میدهد که بعد از مصاحبه با مشتریان و بررسی دلایل این تاخیر مشخص شده است که ابزار ارائه شده برای تجزیه و تحلیل سهام داران نگرانی های آنها را برطرف کرده و با راهنمایی متمرکز خود به حل معضلات ایجاد شده کمک شایانی مینماید.

توصیه ما این است که این اسناد و ابزار را به یکی از متخصصین دفتر خود بسپارید تا آنها را به صورت دقیق بررسی کند سپس این این اسناد را بر روی وب سایت خود قرار داده و همچنین آنها را به همراه نظر مشورتی خود برای مشتریان خود ارسال نمایید و در انتها در کارگاه هایی که برگزار خواهید کرد به موارد مطرح شده در این اسناد، استدلال نمایید.

منتظر دریافت نظرات شما در مود تجربه کار با این ابزار جدید و میزان استقبال مشتریان بالقوه شما از آن هستیم.

 

Stakeholder Analysis Form

 

آموزش استفاده از فرم تجزیه و تحلیل